Nie pójdziemy do kina na Szybkich

W niedzielę wybory prezydenckie, więc to idealny moment na zmianę ankiety. Za głosy w poprzedniej dziękuję.

Zdecydowana większość do kina nie pójdzie. Nie znaczy to oczywiście, że osoby te nie są fanami Szybkich 7. Po prostu zobaczą film w inny sposób ;). Powiem szczerze, że wydawało mi się, że ciężko będzie uniknąć spojlerów z filmu, ale tak nie jest. Na razie jedyny spojler który natrafiłem na internecie dotyczył zakończenia filmu.

W niedzielę za to wybory prezydenckie. Niemal pewna jest druga tura, w której zwycięży obecny prezydent. Jednak jeszcze kilka miesięcy temu wszystko wskazywało na to, że Bronisław Komorowski wygra w pierwszej turze. Na początku też na innego kandydata w tych wyborach, Pawła Kukiza, chciał głosować jakiś malutki ułamek ludzi. Jeśli potwierdzą się przedwyborcze sondaże, to w niedzielę uzyska dwucyfrowy wynik. Dlaczego ludzie na niego głosują? Czy wierzą w jego plan na Polskę? Czy może dla żartu? Od razu skojarzyły mi się wybory prezydenckie w Czechach, w których to startował artysta Vladimir Franz, znany z tego, że jest prawie cały otatuażowany. Jego zapowiedź startu w wyborach nie była traktowana poważnie, ale wystartował i zdobył 6,84%.

Dlaczego więc ludzie głosują/zagłosowali na Kukiza? Zapraszam do ankiety.

Koniec pseudo polskiej sceny VCMP! Tak jakby

Niech jakiś weteran VCMP powie, ile w sumie razy była Polska Scena zamykana? Bo od wczoraj należy tę liczbę zwiększyć o jeden. Na dosłownie jeden dzień została zamknięta pseudo Polska Scena VCMP. Pojawiło się oficjalne pożegnanie z zajebiście przytrzymanym SHIFTEM w stylu pt0ka

TRZEBA WIEDZIEC KIEDY ZE SCENY ZEJSC NIE POKONANI

Jak czytamy w pożegnaniu, powodem zamknięcia jest 0.4, które „zabiło klimat VC-MP.” Mamy więc pierwszą ofiarę przymusowego przejścia na niedokończoną wersję VCMP.

Jednak już kolejnego dnia pseudo polska scena została reaktywowana „tymczasowo” na czas jednego miesiąca. W zależności od frekwencji na serwerze, polska scena powróci… albo nie.

Osoby pisały aby nie zamykać serwera i wręcz płakały.

Vice City Rage wraca

Jest taki dzień, w którym każdy z nas staje się na chwilę znowu dzieckiem, by tylko dostać z tej okazji prezent ;). Prezent mamy już zagwarantowany. Autorzy Vice City Rage udostępnią pierwszego czerwca najnowszą wersję swojego moda, który otrzymał dopisek „Classic”. Ma to wskazywać, że gra będzie wierną kopią oryginalnego VC bez zbędnych dodatków.

Reaktywacja Snake’a

Już się przyzwyczaiłem do tego, że wszystkie możliwe stare gry są odgrzewane niczym kotlety, tylko by zarobić kilka groszy. Kolejną grą, która będzie za kilka dni przeżywać swoją drugą (właściwie to dziewiątą już) młodość będzie gra Snake znana z telefonów Nokii. Co ciekawe, nowa wersja zostanie stworzona przez pierwszego autora wężyka na komórki – pana Taneli Armanto, który to zaprogramował Snake’a w 1997 roku.

Pomysł przywrócenia gry do życia zyskał aprobatę społeczności internetowej, nie mniej jednak krytykowane jest, że gra będzie zawierać mikropłatności.

Szkoda, że obecnie mikropłatności wciska się wszędzie gdzie się da.

Inwazja zombi kozy

Pojawił się nowy dodatek do symulatora kozy o nazwie GoatZ (parodia gry DayZ, również o zombi), jest on także dostępny na Androida jako osobna gra, ale kosztuje 19 zł. Za to rozpierdol może być niezły :).

Dlaczego nie ma serwerów VCMP?

Stało się proszę Państwa. Uruchamiając dzisiaj VCMP 03.z R2 w zakładce internet nie zobaczymy żadnego serwera – wczoraj jeszcze były widoczne serwery „informacyjne”, które w nazwie miały komunikaty informujące o końcu tej wersji VCMP. Jest to kolejny etap w przymusowej migracji graczy na nową wersję. Ponadto od teraz na oficjalnym forum VCMP panuje cenzura na wszystko co związane z wersją R2.

Tymczasem znaleźliśmy się w dosyć dziwnej sytuacji. 03.z R2 zakończył wczoraj swój żywot, ale kolejna wersja 0.4 jest wciąż w wersji beta (uparci twierdzą, że jest oznaczony jako kandydat do wydania, ale…) więc w tej chwili nie mamy oficjalnej, stabilnej wersji VCMP. To tak, jakby Microsoft zakończył wsparcie wszystkich Windowsów i kazał użytkownikom kupić niedokończoną betę nowego Windowsa. Brzmi absurdalnie. Ale takie coś wydarzyło się w społeczności VCMP.

Wyłączenie listy serwerów nie oznaczana jednak, że R2 wyląduje w systemowym koszu. Wciąż można tworzyć serwery, tylko że gracze mogą się połączyć jedynie bezpośrednio po uprzednim podaniu adresu IP. Będzie jednak trudne do oszacowania, ile osób będzie przy tej wersji trwać.

Zobaczymy też na ile potwierdzą się spekulacje o stworzeniu alternatywnej przeglądarki serwerów R2 czy wydanie specjalnych czutów dodających grze kilka nowych rzeczy, co podtrzymałoby ją przy życiu. Osobiście nie wierzę, że cokolwiek z tego się wydarzy.

Póki co, wersja 0.4 nie zyskała wielu graczy. Najbardziej obleganym serwerem jest… LW. Sprawdzam wyrywkowo statystyki graczy tej wersji i zawsze jest tam około 20. Pozostałe serwery słabiutko, maksymalnie kilka graczy, co jakiś czas jakiś serwer osiągnie dwucyfrową liczbę tylko by za chwilę powrócić na jedną.

Zobaczymy jak sytuacją będzie wyglądać za miesiąc, ale jakoś nie wyobrażam sobie znaczącej poprawy.

Niby się rusza, ale stoi

Mam dzisiaj lenia kompletnego. Miałem szlifować referat do szkoły, niby prawie cały gotowy, poprawki ręcznie naniesione, tylko przenieść je do komputera i wzbogacić o stosowne zakończenie… Ale się kurna nie chce. Więc w ramach poszukiwania motywacji postanowiłem tutaj napisać kilka zdań, co i tak zdarza mi się już niezwykle rzadko :).

W sumie to chętnie bym się zabrał za jakiś projekt jak np. aktualizację basza (jeb*ne logowanie google), VCMP 0.4 albo nakręcić jakiś film czy zrobić mod do VC, ale nie ma kiedy. W domu jestem co kilka-, a ostatnio co kilkanaście dni, więc nawet jakbym coś zaczął, to skończyłbym to kilka tygodni później, a ja wolę za jednym zamachem zacząć i skończyć. Tym bardziej, że w międzyczasie będą jeszcze ostatnie sprawdziany i powolutku będzie się zaczynać sesja, więc wszystko by się wydłużyło… To nie ma nawet co zaczynać. Szkoda :(.

Co do basza, to chętnie zrobiłbym aktualizację różnych mechanizmów oraz być może nieco podrasował wygląd. Cholernie podoba mi się Material Design z Androida – kolory zawsze cieszą oko, więc być może baszowi również przydałoby się nieco więcej żywych kolorów. No i ten przycisk z boku!

W poprzednie wakacje miałem zrobić kolejny film z VC, który fabuła nawiązywałby do mojej trylogii „Noc Prawdy”, „Świt Prawdy”, „Dzień Prawdy”, ale wtedy z przyczyn niezależnych to nie wyszło. Teraz uparłem się, że zrobię przynajmniej jeden „krótki” film, który byłby prologiem do kolejnego pełnometrażowego filmu. Napisałem „krótki”, bo będzie on odbiegać od moich dotychczasowych filmów – będzie zupełnie niemy (w sensie, że nie będzie ani dialogów mówionych na głos, ani jako podpisy, jak to miało miejsce wcześniej), będzie jeden wątek, rozpoczęty i jednocześnie zakończony (oczywiście nie zdradzam go w tej chwili, chociaż w głowie mam gotowca) i główni bohaterowie trylogii wystąpią co najwyżej w krótkich scenkach, ale nie będą grać głównych skrzypiec. Chciałbym sporo akcji, ale co z tego wyjdzie to nigdy nie wiadomo, zależy na ile VC pozwoli :D.

Plany fajne, ale póki co to odsuwam je na wakacje, więc najwcześniej lipiec. Ogólnie to mogę mieć wakacje nieźle zapieprzone, to nie wiem co z tego wyjdzie. Podobno mam mieć jeszcze obowiązkową praktykę narzuconą przez szkołę. Staram się ostatnio trochę na własną rękę poszukać praktyk, w których coś się robi, ale nawet z tym nie jest tak łatwo. Bo jak mam iść na praktyki, gdzie będę siedział i się gapczył albo w ogóle nie będę na nie chodzić to bez sensu takie coś.

Przyszłość jest więc niejasna.

Na koniec daję fotkę, którą ostatnio cyknąłem. Tak, znowu Spodek, ale z innego ujęcia. Podzielacie zdanie mojej koleżanki, która stwierdziła, że zdjęcie ładne?